חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

הטמפרטורות עולות: זה הזמן לדבר על תופעות גיל המעבר שהתביישת לדבר עליהן


עם פרוץ הקיץ לחיינו ולאור הצורך לעטות מסכות בשל הקורונה, קשה מאוד להימלט מהחום הכבד ומי שסובלות במיוחד מהעונה החמה הן נשים בגיל המעבר. 

גלי החום התוקפים נשים לקראת סוף הפסקת הווסת ואחריה מייצרים תחושה בלתי נסבלת של הבזקי חום הנמשכים מספר דקות וחוזרים על עצמם מספר פעמים ביום במיוחד בשעות הלילה ובאים לידי ביטוי גם בהזעה מוגברת, שפוגעת בשינה ובאיכות החיים. 

גיל המעבר קשה? זה לא סוד

בעבר נשים בגיל המעבר נמנעו מהצפת הנושא והיו נבוכות מדי לשוחח על תופעות גיל המעבר במיוחד עם גורמים רפואיים או בני משפחה, אבל בשנים האחרונות חלה מגמה חיובית בתחום ויותר רופאי משפחה ועל אחת כמה וכמה רופאי נשים מודעים לחשיבות של התייחסות מונעת בגיל המעבר ולטיפולים שונים תרופתיים או אלטרנטיביים. בשוק קיימות גם אלטרנטיבות להתמודדות עם הסימפטומים ולמעשה, ניתן לחסוך הרבה כסף ומשאבים, עוגמת נפש וכאבים אם מודעים לתסמינים השונים ומתכוננים מראש לקראת התקופה המאתגרת. 

מהן התופעות השכיחות בגיל המעבר ואיך אפשר להתמודד איתן בדרך יעילה?

היכוני לדופק מהיר

נשים רבות בגיל המעבר חוות תופעה של דופק מהיר בין אם לאחר מאמץ פיזי או פשוט באמצע היום בלי סיבה. פעמים רבות נקשר דופק מהיר לבעיות לב ולכן, חשוב לציין בפני הרופא אם קיימות תופעות שונות כמו גלי חום ונדודי שינה וכמובן אם הווסת פסקה. השינויים ההורמונליים המתחוללים בגוף עשויים לגרום בין היתר לדופק מהיר ובשלב זה חשוב להירגע, לנוח ולחכות להסדרת הדופק או לבדוק טיפולים שונים המיועדים לנשים בגיל המעבר ואת האפקטיביות שלהם במניעת התקפים של דופק מואץ.

עצבנית בלי סיבה?

את לא לבד. בין הסימפטומים של גיל המעבר וירידה בכמות האסטרוגן ניתן להבחין גם בתופעות זמניות שקשורות למצב נפשי מקפיצות במצבי הרוח בין דכדוך למצב רוח מרומם ועד עצבנות בלתי מוסברת ואפילו התקפי זעם. ניתן לאמץ טכניקות של הרגעה והרפיה על מנת להתמודד עם העצבנות הגואה כמו דמיון מודרך, מדיטציה, יוגה, מיינדפולנס וכל טכניקה שיכולה לעזור ולהשקיט גם את הגוף וגם את הנפש.

קופון הנחה חדש - פרומנסיל

חם, רותח, לוהט

בלי קשר לתחזית מזג האוויר, גלי חום הם בין הסימפטומים הנפוצים בתקופת הבלות. מדובר בהבזקי חום שעשויים להימשך מספר דקות ולהופיע מספר פעמים ביום, אצל כל אישה בתדירות אחרת. יש מי שיחוו התקפים בודדים במהלך היום ואחרות יסבלו מעשרות הבזקי חום כאשר בשעות הלילה עולה התדירות ואפילו עוצמת ההבזקים ולכן, חשוב ללבוש בגדים מבדים נושמים ואווריריים, להשתמש במצעים נושמים, להתרענן במקלחת צוננת ולהשתמש במזגן או מאוורר על מנת לווסת את הטמפרטורה בחדר. יש לקחת בחשבון שכתוצאה מגלי החום יתכנו נדודי שינה ובעיות שינה ובנוסף מדובר בתופעה נפוצה שקשורה לחוסר איזון במלטונין הורמון השינה ופעמים רבות יומלץ על לקיחת תוסף תזונה של מלטונין אך יש להתייעץ על כך עם רופא. 

ירידה בחשק המיני

נשים רבות נבוכות לדבר על הירידה בחשק המיני בעת גיל המעבר כתוצאה מירידה ברמת האסטרוגן ויובש בנרתיק. ניתן להשתמש בג'ל לסיכוך, קרמים וגינליים למניעת יובש בנרתיק והכי חשובלשתף בתופעה את הפרטנרים כדי לקבל תמיכה להתמודד עם הקושי. 

גלגלי ההצלה שלך לגיל המעבר

חפשי את כל מה שיכול לסייע לך לשרוד את גיל המעבר כמו סדרת פרומנסיל להקלה מהירה על גלי חום והזעת לילה. ספריי מקרר עדין שמרחיק את החום מהעור וכך מוריד את הטמפרטורה ואת האדמומיות, וכן קפסולות של תלתן אדום, שמכיל 4 סוגי איזופלבונים, בפורמולה לספיגה קלה. התלתן האדום גם מכיל פיטו אסטרוגן, נוגד חמצון ובעל אלמנט גם של פינוי רעלים שפורסם במחקרים קליניים שונים על היותו מטיב עם תופעות גיל המעבר.

קופון הנחה חדש - פרומנסיל

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד