חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

גלי חום ותופעות גיל המעבר - למה לצפותלפתע את מרגישה לא כתמול שלשום – מתעוררת בלילה, מזיעה כולך, הגוף נצמד לסדין הלח, פעימות הלב, כאבי ראש קדחתניים, לרגע את מתפרצת מזעם ולרגע את שמחה כפי שמעולם לא היית. אבל עם הזמן את מגלה שהמחזור אליו התרגלת כל חודש, שמגיע כמו שעון שווייצרי במקרה שלך, לא מגיע או מגיע לתקופה קצרה, בא והולך. את גם בגיל המתאים, תכף ימלאו לך 50 ואולי זה הזמן לקבל את המציאות כפי שהיא – פנייך מועדות לקראת גיל המעבר. הגיל שמבשר על סוף עידן הפוריות ותחילתו של עידן חדש ובא לידי ביטוי בשינויים פיזיולוגיים כתוצאה משינויים הורמונליים וכן, גם שינויים רגשיים והכל ביחד מרגיש אולי לרגע כמו סופת טורנדו, אבל בהמשך זה יירגע ויחלוף ואם תתמודדי עם זה ברוגע, הכל יהיה בסדר.
אבל איך תזהי שאת לקראת גיל הבלות? הנה סקירה של תופעות גיל המעבר שחשוב להכיר.
חם, רותח, לוהט – גלי חום
אם יש תופעה שמשותפת לנשים רבות בתקופת מנופאוזה הרי שזו תופעת גלי החום. הגלים מגיעים בהבזק ומדומים לגל בשל תחושת החום המתפשטת בגוף, תוך דגש על פלג גוף עליון – חזה, פנים, ידיים וכמובן יכולים להיות מלווים בהזעה מוגברת וגם תחושת עקצוץ. גל טיפוסי נמשך מספר דקות בלבד, אבל לרבות מרגיש כמו נצח. לעיתים הגל כה עוצמתי שהוא מרטיב את הסדין מזיעה.
אפשר לנסות להפחית את הגלים עם מקלחות קרות, מים צוננים, מדיטציה או כל פעילות להקלת מתח, שמירה על משקל גוף תקין והימנעות מקפאין ומאכלים מתובלנים ולבוש של בגדים עשויים מבדים נושמים ואווריריים.  גלי החום מתחילים ככל הנראה משינויים בחלק במוח השולט על טמפרטורת הגוף ושימי לב שאת עשויה לחוש גם צמרמורות ולגלות שעורך ורדרד במיוחד.
קופון הנחה מעודכן - פרומנסיל
שינויים בחיי המין
החשק המיני אף הוא משתנה עקב גיל המעבר הן כתוצאה משינויים במצב הרוח והן מכך שרבות סובלות מתופעה של יובש בנרתיק. מדובר בתחושה של גירוד וחוסר נוחות בנרתיק ואף כאב במהלך קיום יחסי המין. הסיבה לכך היא שחלה ירידה בתחושה הסיכוך, דילול והצטמצמות של הרקמות. המקור ליובש הוא ירידה בכמות האסטרוגן שמשפיעה גם על היצרות הנרתיק וגירוי. כדאי לבדוק שימוש בחומרי סיכה או טיפולי אסטרוגן ישירים המיועדים לטיפול ביובש והגמשת הנרתיק.
הווסת מאחרת ולא מהסיבה שחשבת עליה
שינויים בכמות הדימום, הופעת המחזור, אי סדירות של הווסת מרמזים על גיל המעבר. בשלבים הראשונים, הווסת עשויה להתקצר או להגיע מוקדם או מאוחר מהצפוי והדימום עשוי אף הוא להשתנות – להיות קל או כבד יותר משמעותית מהרגיל. יש לקחת בחשבון ששינויים בווסת עשויים לגרום לבעיות גניקולוגיות שונות כמו גידולים שונים ולכן, כדאי להיבדק בתדירות גבוהה יותר.
עצבנית יותר מהרגיל? את לא לבד
אם התרגלת להיות עצבנית לפני מחזור, היכוני לחוש עצבנית או שמחה לסירוגין ובעוצמות גבוהות במיוחד. השינויים ההורמונאליים יוצרים מצב רגשי בלתי יציב בעליל וכשההורמונים משתוללים – מצב הרוח יורד ועולה. את עשויה לחוש דכדוך ומנגד, התלהבות כאשר אלה מתחלפים זה עם זה במהירות שיא ובכל מקרה, אם חלילה את חשה דיכאון שפוגע באיכות חייך מומלץ לגשת לרופא ולבדוק כיצד לטפל בנושא. מגיע לך לחוש שמחה גם כשאת בתקופת גיל הבלות.
שני על זה
קחי בחשבון שבין תופעות גיל המעבר נפוץ בקרב נשים רבות סימפטום של נדודי שינה. חלק בלתי נפרד מכך קשור לשינויים במצב הרוח וכן לגלי החום, אבל היות והשינה אחראית על בריאות הגוף והנפש חשוב לנסות לטפל בין אם זה בתוספים שונים או בטכניקות הרפיה.
בין התופעות של גיל המעבר ניתן לציין גם בעיות קשב וזיכרון, שינויים במטבוליזם, עייפות מוגברת. בדקי אם התופעות מצטברות ואם הן אכן קשורות לבואה של מנופאוזה.
קופון הנחה מעודכן - פרומנסיל
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד