חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תופעות גיל המעבר ושינויים פיזיולוגיים


"מאז שהגעתי לגיל המעבר אני אישה אחרת", מספרת עדי, שייצור האסטרוגן בגופה הפסיק לפני שנתיים ומאז היא קצרת רוח, מתקשה להירדם, סובלת מקשיי נשימה, חווה ירידה חדה בחשק המיני ואף העלתה כמה קילוגרמים במשקלה. הן מבחינה רגשית והן מבחינה פיזית, עדי מדווחת על שינויים שסימנו את בואו של גיל המעבר ותחילתה של תקופה חדשה בחייה. 

עדי לא לבד. נשים רבות חוות שינויים פיזיולוגיים הורמונאליים רגשיים בתקופת גיל הבלות המטלטלת הזאת. אומנם אצל כל אחת מושפעת מגיל המעבר בצורה אחרת ויש בנות מזל שמדלגות על הסימפטומים של גיל המעבר בקלילות אלגנטית, אבל מי שלא, בוודאי תספר לכן שגיל המעבר זה לא בפיקניק וגם אם היא עברה את גיל המעבר תוך שנתיים-שלוש בעוצמה סבירה הרי שהתקופה הזו לא היתה פשוטה בכלל. אז מה מחכה לכן בגיל המעבר? מנדודי שינה, הזעות ועד השמנה - הנה כמה תופעות שנקשרות לתקופה של גיל המעבר.

השמנה בגיל המעבר

כן, כן, גם החטובות והרזות ביניכן עלולות לחוות עלייה במשקל ושינוי בנבנה הגוף. למעשה, הפסקת האסטרוגן והנוכחות של ההורמון הזכרי בגוף עלולים לגרום לעלייה במסת בגוף בין 5 ל – 15 קילוגרם, תפיחת הבטן ועיבוי המותניים. וזה לא הכול, כי גם נשירת שיער היא תופעה נפוצה ואצל נשים אחרות צמיחת שיער על הפנים. כלומר, השיער צומח בכל המקומות הלא נכונים. לא מספיק אם כך שאת לא מרגישה מדהים, את גם חווה טלטלה חזותית. לכן, חשוב להשקיע במהלך גיל המעבר בהרגלי תזונה נכונה וכושר. לא רק שאלה יגרמו לך להרגיש טוב (ויש מאכלים שאפילו עוזרים להתמודד עם גלי חום) גם תראי טוב יותר.

כבר לא מתחשק לך?

זה לא רק את. נשים רבות חוות ירידה בחשק המיני וזה לא רק הפנטזיות שמתעממות אלא גם הגוף עושה את שלו. במהלך גיל המעבר את עלולה לחוש לא מושכת אבל גם לא ליהנות כפי שנהנית בעבר בשל יובש וצריבות בנרתיק שלך במהלך חדירה ובכלל. גם המחזור שלא תמיד נפסק בבת אחת והופעתו לא סדירה עלול לשבש לך את הכוונות האינטימיות ועל אף שאת חושקת את לאו דווקא חושקת כפי שחשקת בעבר. נסי לשוחח על כך עם הפרטנר שלך, פני לסקסולוגית ואל תוותרי על החשק המיני!

תנשמי לאט

מרגישה שכל יום בתקופת גיל המעבר הוא כמו מרתון? זה לא רחוק מזה. במהלך גיל המעבר את עלולה לסבול מדופק מהיר, הזעות לילה וקוצר נשימה. הדופק המהיר בגיל המעבר הוא תוצאה של הפרשה מוגברת של הורמון בשם נוראפינפרין. השינוי ההורמונאלי האדיר שעובר בגופך במהלך גיל המעבר פשוט גורם לדפיקות לב חזקות ודופק מהיר. כדאי כמובן לבדוק שמדובר בשינויים הורמונליים ולא חלילה במשהו אחר.

קופון הנחה מעודכן - פרומנסיל

אני רק רוצה לישון

לא קל לישון ברציפות במהלך גיל המעבר. ההורמונים, החרדות, הדיכאון, ולא דיברנו על גיל חום עזים שתוקפים אותך במהלך הלילות ולא משנה כמה הגברת את המזגן ושכל הבית מרגיש כמו הקוטב הצפוני. נדודי שינה הם תסמין ידוע של גיל המעבר ועליך להירגע ולנסות להשלים שעות שינה כשאפשרי או פשוט להשתמש בליידי קר כדי להתמודד עם התופעות של גיל המעבר ולהחזיר לעצמך את השקט הנפשי וההורמונלי בחזרה לחיים.

אזהרה - הכולסטרול עולה והלב בסכנה 

נשים עד גיל המעבר נהנות מכולסטרול ברמות נורמאליות ובריאות, מלחץ דם תקין, הלב ומערכת כלי הדם מתפקדים כיאות. בגיל המעבר עם הירידה בייצור האסטרוגן מתחיל הכולסטרול לעלות בצורה דרמטית. חשוב לערוך בדיקות דם כל חצי שנה ולטפל בכולסטרול שעלול ליצור סתימות עורקים והתקפי לב. עדיף אפילו להתחיל במניע עם כמוסות אינודאיל שמכילות שום מרוכז במיוחד. השום ידוע בספרות כמוריד כולסטרול ומאזן לחץ דם גבוהה. הכמוסות מכילות שום ללא ריח ויעילותן מיטבית.

פרומנסיל כפתרון אפקטיבי 

פרומנסיל הוא תוסף תזונה שמגיע כטבליה מרוכזת המכילה 80 מ"ג איזופלבונים (נטו) מתמצית פרחי תלתן אדום (RED CLOVER). התוסף נחקר במחקרים קליניים ומדעיים שפורסמו בעיתונות רפואית ומדעית, ונמצא כמקל על תופעת גלי החום בגיל המעבר. בנוסף, במחקרים קליניים פרומנסיל נמצא כמוצר בטוח לשימוש.

קופון הנחה מעודכן - פרומנסיל

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד