חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

כאבי מחזור – טיפים להתמודדות עם כאבי מחזור


 

"כשבוע וחצי לפני שאני מקבלת מחזור אני כבר מרגישה שאני עומדת לקבל", מתארת רונית בת ה-21 את תקופת טרום מחזור. "יש לי התכווצויות חזקות בבטן, הראש, כאבים בגב התחתון וקשה לי מאוד לעשות פעילות גופנית, יש לי מיגרנות , אני חלשה ועייפה במיוחד". רונית החמיצה לא מעט ימי לימודים ועבודה בעקבות המחזור, כשמדי חודש עם בוא כאבי הוסת היא נאלצת לעשות לא מעט וויתורים. "אני לא יוצאת לטיולים, אני לא הולכת למכון כושר, אפילו קשה לי להתרכז בלימודים. קשה לי מאוד כל חודש להתמודד כל פעם מחדש עם כאבי מחזור ועם ההשלכות, כל הדברים שאני חייבת לבטל רק כדי לעבור את התקופה הזאת". 

נשים רבות כמו רונית סובלות מדי חודש מכאבי מחזור וכאבי ביוץ ובעקבות הכאבים של המחזור מתקשות לנהל שגרת יומיום רגילה. אבל, לא חייבים לקבל את הכאב כמובן מאליו ולתת לו לשתק את החיים. הנה כמה טיפים שיעזרו לכן להתמודד עם כאב מחזור.


ביגוד נח. המחזור זה לא הזמן ללבוש ביגוד לוחץ והדוק, בוודאי שלא באזור בטן התחתונה, אזור בו מרגישים במיוחד בכאבי וסת. את החולצות ההדוקות והמכנסיים הצמודים השאירי בארון לימים משוחררים יותר. הקפידי על לבוש רפוי וזורם כך שתרגישי נח בעת המחזור. 


ספורט וכושר. פעילות גופנית לא רק שתסיח את דעתך מהכאב, אלא גם תפחית את עוצמתו. במהלך פעילות ספורטיבית משתחררים בגוף אנדרופינים שתורמים למצב הרוח ומקילים על הכאב. כמובן שלא כדאי להגזים עם פעילות, אבל לשמור על שגרת כושר מתונה יעזור לך לפני ובעת כאבי המחזור. 

אוכל בריא. מומלץ להקפיד על תפריט מאוזן ועל תזונה נכונה, עשירה בסיבים ודלה בסוכרים (כן, על אף החשק למתוק ולשוקולד). מומלץ להפחית בקפאין ובאלכוהול. 

טייק קר לכאבי מחזור. שימוש בטייק קר על התחתונים עשוי להיות הדבר היחיד שאת צריכה לו כדי להפחית את כאבי הבטן בזמן מחזור. טייק קר הוא אביזר ייחודי להפחתת כאבים במחזור שהשימוש בו פשוט: הפרידי את שני החלקים הוורודים של הטייק קר בתנועת החלקה ומקמי את הכפתור הגדול בצד הפנימי של התחתון כשהצד הוורוד נוגע בעורך. את הכפתור הקטן קרבי לצד החיצוני של התחתון והוא ייצמד בקלות לכפתור הגדול על ידי מגנט. 


לחצי למידע נוסף על טייק קר

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד