חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

כאבי מחזור לפני ובזמן הוסת הראשונה - כיצד לסייע לנערה בעת המחזור

 

המחזור הראשון הוא סיבה לחגיגה, המסמל את הפיכתה של הילדה לנערה מתבגרת. בשנים האחרונות חלה ירידה בגיל המחזור ונערות רבות נוטות לקבל בגילאים מוקדמים החל מגיל 9-10 ואילך.

לעיתים לפני קבלת המחזור הראשון הנערה תחווה כאבי מחזור המבשרים על בואו של המחזור הראשון: עוויתות בבטן, כאבים בפלג גוף תחתון, כאבים בגב ועד בחילות וכאבי ראש.
תסמונת טרום וסתית (PMS) מלווה בתסמינים שונים ומעבר לכאבי מחזור גם תחושות ושינויים רגשיים החל מירידות ועליות חדות במצב הרוח, דרך קשיי ריכוז ועצבנות.

תופעות רגשיות אלה הן לא תענוג בלשון המעטה וגם כאבי המחזור מסמנים שהוסת קרבה, אלה תופעות נורמאליות לחלוטין, אך מדובר בתקופה לא פשוטה הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית. במקרים רבים,

מדובר בכאבי מחזור עזים שמקשים על הנערה להשתתף בפעילויות ספורטיביות ואף מדירים את שנתה ומקשים עליה ביומיום, ריכוז בלימודים וכדומה.
כאבי מחזור וסת טייק קר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כאבי מחזור בוסת הראשונה - עצות להתמודדות

 

הנה מספר עצות שיעזרו לנערה להתכונן לקראת הורסת ולהתמודד עם כאבי המחזור:

בקבוק חם: ניתן להצטייד בבקבוק חם ולהרגיע את הכאב כשמניחים אותו על האזור הכואב.
הפחתת הלחצים בתקופת ה-PMS: זה לא הזמן להילחץ בבית הספר או בכלל. לקראת הוסת הראשונה חשוב להפחית ככל האפשר לחצים, מתחים וכולי. פעילות יתר עלולים להעצים את כאבי המחזור ולכן, לקראת תקופת PMS מומלץ להפחית מהלחץ וליצור סביבך אווירה רגועה יותר. כדי לחוש רגועה יותר, תוכלי להשתמש ברסקיו רמדי מפרחי באך שיעזור לך להירגע ולהרגיש שלווה יותר.
נכנסים לכושר: פעילות גופנית מומלצת באופן כללי לצורך שמירה על הגזרה והבריאות, אך על אחת כמה וכמה לקראת הוסת הראשונה כדאי להתמיד בפעילות ספורטיבית מתונה ומצד שני, לא להפריז בתדירות או במעמסה הגופנית.
לבוש לתקופת המחזור: גם אם קיץ וחם ומתחשק לך ללבוש הדוק וצמוד, הרי שבתקופת המחזור מומלץ שלא ללחוץ על הגוף ובוודאי שלא על אזור פלג הגוף התחתון. בחרי לך בגדים רפויים ומשוחררים, מבדים אווריריים וקלילים, כותנה נושמת, מכנסים מתרחבים ופריטי אופנה מחמיאים שיגרמו לך תחושה נוחה ולא לחוצה או הדוקה.
תזונה נכונה: אחד הדברים החשובים ביותר הוא להקפיד על התפריט והתזונה שלך לפני ובעת המחזור, להסיר ממנו סוכרים, להפחית ואף להימנע מצריכת קפאין ואלכוהול. 
כאבי מחזור וסתטייק קר לכאבי מחזור: TAKE CARE הינו אביזר ייחודי,  לא תרופתי בעל יעילות מוכחת המיועד להפחתת כאבי מחזור – הטייק קר לכאבי מחזור מתלבש על התחתונים בקלות. הפרידי את שני החלקים הוורודים של ע"י החלקה לצד, מקמי את החלק הגדול בצד הפנימי של בד התחתון, קרוב לגופך כשצד הוורוד נוגע בעורך. את הכפתור הקטן הצמידי מהצד השני של התחתון והוא ייצמד בקלות בכוח מגנטי לחלק הפנימי הגדול.
לכאבי מחזור אין פתרונות למעט תרופות כימיות המשככות כאב, דבר שאמהות רבות אינן מתלהבות לתת לנערות צעירות; TakeCare מהווה פתרון קל, נוח ובטוח לשימוש.
איך עובד הטייק קר? טייק קר הוא מגנט קטן בעל עוצמה פי 10 ממגנט זהה באותו הגודל כ – 2700 גאוס (גאוס = יחידה מדידה של עוצמה מגנטית).  הצמדה קבוע של מגנט כמו טייק קר לאזור בו יש טראומה (כאבי מחזור) עשויה לפעול חיובית לתיקון השדה החשמלי במספר דרכים: ראשית כל, בכוחה לאזן את המטען החשמלי ברקמה הסובלת ובכך לגרום  לאותה רקמה לחזור לתפקוד תקין. כמו כן, השדה המגנטי הפועל על העצבים באזור מקטין את המסר על הכאב שעובר מהרקמה ה"סובלת" אל המוח (למרכז הכאב) ובכך להקטין באופן משמעותי את הכאב אותו אנו חשות בזמן כאבי מחזור. חשוב לדעת שמגנט הצמוד לרקמה ופועל עליה גם מסדיר את המטען החשמלי באותו איזור בגוף ויכול להקל גם על דלקות או בצקות באותו האזור.

כך לובשים את הטייק קר:
כאבי המחזור יכולים להחלש ואף להעלם עם טייק קאר. מהיום את לא צריכה לסבול מכאבים בזמן המחזור החודשי
לכתבות נוספות על כאבי מחזור לחצי כאן

 

את טייק קר ניתן להשיג בטלפון 09-8866999

בימים א-ה 09:00-16:00

 

 

 

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד