חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

נשירת שיער ופרחי באך

נשירת שיערהיופי שלי מתחיל בשיער. שיער יפה ומטופח נחשב סמל לבריאות ולאון - זוהי המסגרת לפנים, זה מה שאנו קולטים מיד: רעמת שיער מפוארת או קרחת (מפוארת לא פחות). שימו לב לביטוי "על ראש תפארתנו" ולהבדיל ביטוי המבטא אבל "נפלה עטרת ראשנו". בכל התרבויות הדתות והעדות, גילוח שער הראש הוא סמל להשפלה ולביזיון: אסירים, שבויים, מורדים, נשים נואפות.... כך גורמים לאנשים לאבד את כבודם ועצמאותם. שמשון הגיבור בן מזל אריה (שמש היא סמל המזל ורעמת שיער האריה מסמלת כוח ועוצמה), איבד לא רק את מחלפות ראשו אלא הפך מגבר רב עוצמה לגבר חסר אונים.

לפני שאפנה לסיבות של נשירת שיער, אבקש לשתף את הקוראים בסיפור סבתא, קצת מוזר, אני חייבת להודות, אך יתכן שמישהו ימצא בו מזור. תלמידה סיפרה לי שאחיה סבל מכאבי ברכיים. הסבתא הציעה לו להפסיק להסתפר. עם התארכות השיער חלפו כאבי הברכיים. לי אין הסבר, אשמח לשמוע אם למישהו מהקוראים יש.

לעניין נשירת שיער

הסיבות לאובדן השיער, נשירת שיער, הידלדלות שיער הראש, הקרחה מלאה או חלקית רבות ומגוונות. אצל גברים בדרך כלל הנטייה לקרחת קשורה בתורשה. בעניין זה אפשר אולי רק למנוע החמרת המצב. נשיר שיער זמנית קשורה בכימיקלים, תרופות או קרינה. כאשר גוף מתאושש ומחלים צמיחת השיער מתחדשת. כאן יש אפשרות לעודד ולחזק את תהליך ההחלמה הגופני והנפשי באמצעות פרחי באך. מתח נפשי או גופני כמו לידה, הפלה (טבעית או מלאכותית), נטילת גלולות למניעת הריון – כל אלה גורמים לגוף זעזועים הורמונאליים בצד צער גדול על אובדן, למשל במקרה של הפלה טבעית. סיבה נוספת לנשירת שיער הם שינויים קיצוניים במשקל, דיאטות כאסח המדלדלות מהגוף ויטמינים ומינרלים חיוניים. השמנה והרזיה לסירוגין – אקורדיון המשגע את הגוף כל אלה תורמים לאיבוד שיער.

מצבי מצוקה כמו גירושים, שכול, אובדן, אלמנות, איבוד מקום עבודה, דאגות פרנסה – אלה גורמים לגוף ולנשמה טראומה ש נשירת שיער היא רק אחד הביטויים שלה. פחד וזעזוע מערערים את האדם: אני מזכירה לכם את הביטוי "שערותיו הלבינו בין לילה" ביטוי עממי נוסף המתייחס לייאוש גדול: "הוא מרט לעצמו את השערות". גיל מתקדם אף הוא גורם לירידה כללית באנרגיית הכליות, בחיות ובחיוניות. השיער נחלש, מדלדל, מאבד מיופיו ומזוהרו.

בספרה "רפואה לנפש" כותבת מרגריט דה סוראני בנושא השיער: "שיער ברפואה הסינית משתייך לעקרון המים. אובדן חיות השיער קשורים בחוויה עמוקה שלוותה בפחד, דחק (סטרס), הרגשת שבריריות החיים, ואם בעבר נשירת שיער הייתה מנת חלקם של גברים בעיקר, היום זוהי גם נחלת נשים שהמקור פעמים רבות בחוסר בטחון מקצוע".

בנושא תזונה: תזונת האדם המודרני בעיקר מעובדת, מתועשת, עמוסה חומרים מלאכותיים , צבעי מאכל, חומרים משמרים שתכליתם להאריך חיי מדף. רוב המזון שלנו מופשט מויטמינים ומינרלים טבעיים. פעמים רבות ארוחתו של איש המשרדים היא מנה חמה או משהו במיקרוגל. עישון – אני מפנה אתכם למאמר בנושא גמילה בעזרת פרחי באך. רק אזכיר שהסיגריות סותמות כלי דם, גם את אלה שמזינים את שורשי השיער.
מכאן שטיפול בנשירת שיער מחייב שילוב של תזונה בריאה ומגוונת (או למצער נטילת תוספים), פעילות גופנית מתונה לשיפור זרימת הדם בגוף ולפינוי פסולת, הפחתת רמות מתח ולחץ ע"י הרפיה, מדיטציה ופרחי באך. וכמובן רצוי ביותר להפסיק לעשן או לפחות לצמצם את כמות הסיגריות.

נשירת שיער ותמציות פרחי באך :

  HONEYSUCKLE– מאחר וזו תמצית לגעגוע (אני מתגעגעת לתלתלים שהיו לי), התמצית מנתקת את החוטים הקושרים אותך לעבר היא עשויה להתאים להקרחה על רקע תורשתי. מאחר והתמצית טובה למצבי געגוע ונוסטלגיה, מתאימה לכל מי שחווה אובדן ושכול כמו אנשיםשאיבדו את בן/בת הזוג, ילד או כל אובדן אחר. האובדן מוריד את החיוניות , מה שמחמיר נשירת שיער. עלי להבהיר שהתמצית לא תשכיח מכם את האובדן או את האדם אליו אתם מתגעגעים, אלא תעזור לכם לשחרר אותו תוך הכרת תודה על שהיה בחייכם. אתם תחוו את הכאב קצת יותר "רך". ד"ר באך כתב על תמצית זו "תרופה זו מרחיקה מהמחשבה כל חרטה וצער על העבר ומסייעת לנו לשוב להווה"

OLIVE כפי שעץ הזית חי מאות שנים, משדר עוצמה ועמידות, כך גם התמצית המופקת ממנו עוזרת מאד לכל המחלימים. למי שמתאושש מתקופה קשה, ממחלה, מאבל. זו התמצית המיועדת לתשישות גופנית ולעייפות נפשית, למי שסבל ממצוקה ומועקה שסחטו את משאביו. תמצית זו מאוששת, מטעינה מצברים, מעודדת שלוות נפש, חיוניות גופנית ועניין מחודש בחיים. התמצית מחזקת מאד.

GENTIAN– מצב של ייאוש, חוסר תקווה, איבוד בטחון עצמי השקפה שלילית ופסימיות. התמצית מצוינת למי שהתמלא ספקות, למתייאשים בקלות, למי שיש לו רפיון ידיים. תמצית רבת ערך למצבים בהם יש נסיגה בטיפול. תמצית הגנטיאן טובה הן למצב זמני והן למצב כרוני. לדוגמא אם מישהו כזה באופיו (מרים ידיים בקלות), או למישהו שזה מצב זמני אצלו, כמו חולי. התמצית מעודדת, משיבה שלוות נפש, עוזרת להתמיד ולהתגבר על דאגה.

GORSE– למי שהגיע למצב של חוסר תקווה וייאוש עמוק. התמצית מעניקה תקווה להחלמה וצעד ראשון לקראת ריפוי. התמצית "מפזרת" עננים", מחזירה תקווה ובטחון להתגברות על קשיים.

ROCK ROSE- התמצית טובה לטיפול בבהלה קשה, מצב של פחד קיצוני, שכידוע עלול לגרום לנשירת שיער. תמצית זו היא אחד ממרכיבי תמצית ההצלה המפורסמת.

ASPEN– למי שנמצא בחוויית פחד ודאגה. הפחדים לא ברורים ומוגדרים. סיוטים ודמיונות לקטסטרופות המשמשות ובאות. (למי שמפחד ממשהו ברור כמו עכבר, חושך, מעליות – תמצית המימולוס מיועדת לפחד שניתן לקרוא בשם). תמצית ASPEN עוזרת לאדם לשוב לאיתנו ומסלקת את פחדיו.

בקבוקון טיפולי של תמציות פרחי באך לנשירת שיער

אפשר להכין את התמציות בבקבוק טיפולי ולהשתמש ב: 4-5 טיפות 4 פעמים ביום. לסיכום תמציות באך יכולות לסייע להשבת שלוות נפש, חיוניות, שמחה וכוח. אני מזכירה לכם שתמציות באך הן תמציות טבעיות, זמינות, בטוחות לשימוש, אינן סותרות שום שיטת ריפוי אחרת - אלטרנטיבית או קונבנציונאלית, ומומלצות ביותר לטיפול משלים בתופעת נשירת השיער מהסיבות שפורטו לעייל.

נורית בר דוד, מורה ומטפלת בפרחי באך. ניתן להתייעץ בטלפון: 050-5301453 nuritbardavid@gmail.com

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד