חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

בעיית קשב וריכוז מרצה קרן חן

דר' באך היה רופא קונבנציונאלי שבמשך השנים למד את מטופליו וראה כי יש קשר הדוק בין מצבם הרגשי לבין המחלה ממנה הם סבלו. הוא האמין כי מחלה היא תוצאה של קונפליקט בין נפש (mind ) האדם לנשמתו (soul), וכל עוד האדם לא יגיע לסיבה האמיתית לסבלו, לאותו קונפליקט שמתקיים בין שני רבדים אלו, אזי אותה מחלה תמשיך "לחיות" בתוכו ולגרום לנזקים. סיסמתו הייתה "טפל באדם ולא במחלה"

בבואנו לטפל בבעיות קשב וריכוז , אנו מתייחסים ל"כותרת" הזו, כאל נתון חשוב, אך הוא לא ישנה את אופן הטיפול שלנו באדם שמולנו.עדיין אנו נתייחס למכלול האישיות שלו, לרגשותיו וננסה יחד איתו לאתר ולאזן את חוסר האיזון הרגשי / מנטאלי בו הוא נמצא.
הטיפול שלנו יתמקד בכאן ועכשיו. מה כוונתי, דומה הדבר לקילוף בצל. כל אדם שמגיע אלינו הוא כמו בצל, עטוף שכבות על גבי שכבות של חוסר איזון אשר הצטברו אצלו כתוצאה מחוויות, התנסויות שעבר במשך חייו. אנו תמיד נתייחס לשכבת הבצל הנגלית. למה שקורה "כאן ועכשיו".

באופן טבעי, שכבת הבצל הנגלית היא חוסר האיזון האחרון שהתרחש (אותה סיבה שגרמה לו לבוא אלינו לטיפול), וזה יהיה הדבר הראשון אליו נתייחס. אנו נטפל מרובד התוצאה, לרובד הסיבה, כאשר כל שכבה תבחן בפני עצמה, אך נזכור שהיא תמיד תהיה זו שמזינה את השכבות שהצטברו מעליה. (הטיפול הוא כמו קילוף ולא כמו חיתוך).

מצבים של קשיי קשב וריכוז יכולים להיות תוצאה של דברים יותר עמוקים שהצטברו אצל אותו מטופל ומתבטאים כסימפטום של קשיים בנושא קשב וריכוז.

לכן, כשמגיע אליי ילד / מבוגר שמתלונן על קשיי קשב וריכוז, אני אבקש ממנו לתאר לי בדוגמאות איך העניין מתבטא אצלו, ואתחיל לאזן את כל המקומות הדרושים.

לדוגמא: מטופל שידווח על קושי להתרכז בשל רעשים – דבר זה ילמד אותי שיש כאן רגישות יתר של אותו מטופל לכל הסובב אותו, תמצית ה- walnut מאזנת מצבים אלו.

אותה רגישות יתר יכולה להביא למצב שבו המטופל לא יצליח ל"סנן" את מכלול הרעשים מבחוץ, מה שעלול לגרום לו להתנתק, ולו כדי שיוכל לשאת את מכלול הגירויים החיצוניים. מצב הניתוק הזה גורר איתו חוסר ריכוז, שכחה, חולמניות מה שיצביע עבורי על תמצית ה- clematis.

אותה רגישות יכולה לגרום למטופל אחר עצבנות, חוסר מנוחה, חוסר שקט בגוף כי אין מערכת "הגנה" , הכול פרוץ, זה מתיש ויוצר מצב של חוסר סבלנות, impatiens תאזן את המצב הזה. ז"א שלפי הדוגמא הזאת, אפשר להבין שכל אחד יגיב בן באופן שונה לאותו מצב. אותה רגישות יכולה ליצור אצל האחד – חולמנות, אצל האחר – עצבנות, ואצל השלישי שילוב בין שניהם וכו'. לכן, הטיפול יינתן בהתאם. באופן אינדיבידואלי.מה שמאובחן כבעיות קשב וריכוז, יכול להיות בעצם חשיפות ורגישות יתר של אותו מטופל, שתדרוש מאיתנו התייחסות למבנה האישיות שלו, ששם ניתן את הדגש ונחזק. בכל טיפול נשאף להגיע יחד עם המטופל לרובד הסיבה. ז"א למבנה האישיות שלו, ועדיין, בכל רגע נתון המטופל יוכל לבחור לסיים את התהליך כשהשיפור מתקיים ברובד התוצאה (תמציות שמאזנות את הסימפטום) או להמשיך ולהעמיק את התהליך ולהגיע לרובד הסיבה (תמציות שמאזנות את מבנה האישיות - type).
הטיפול בפרחי באך פוגש כל אדם ואדם במקום האישי שלו בתהליך, על פי יכולותיו האישיות
.

 

קרן חן -  מטפלת מוסמכת מטעם מרכז באך. מעבירה קורסים בפרחי באך ,
טל: 03-5342349, 04-6181130

את/ה סובל/ת ממתח, לחץ וחרדה? בוא תכין לעצמך בקבוקון טיפולי

    

בריאות טבעית

 

יצירת קשרדלג על יצירת קשר

יצירת קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד