חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תופעות טרום גיל המעבר אצל נשים


טרום גיל המעבר הוא התקופה שבה הגוף מתחיל להיכנס לגיל המעבר ומפתח תסמינים שונים, כמו וסת לא סדירה. איך אפשר להתמודד התסמינים האלה בהצלחה?
* על התסמינים האופייניים לטרום גיל המעבר אפשר גלי חום, נדודי שינה וירידה בחשק המיני.
* מומלץ להקפיד על תזונה מאוזנת, לעסוק בפעילות גופנית מתונה ולתרגל טכניקות הרפיה.
* פרומנסיל שמבוסס על הצמח תלתן אדום יכול לעזור להתמודד עם תופעות התקופה.

גיל המעבר מתחיל בדרך כלל בין גיל 45 ו-55, למרות שיש גם נשים שחוות תופעות של גיל המעבר כבר בשנות ה-30 לחייהן, והוא מסמל את סופה של תקופת הפוריות של נשים.
באופן רשמי, נכנסתן לגיל המעבר אם חלפה שנה מאז הווסת האחרונה ובדרך כלל, עוד לפני כן המחזור לא סדיר ויש מרווחים משמעותיים בין וסת אחת לשנייה.
תקופת גיל המעבר עצמו יכולה להימשך כמה שנים או כמה חודשים ותקופת טרום גיל המעבר היא התקופה שמקדימה את הפסקת הווסת. 
אלה התסמינים האופייניים לטרום גיל המעבר.
התחזית: חם
גלי חום הם תופעה שכיחה גם בגיל המעבר וגם בטרום גיל המעבר, שנגרמת עקב שינויים הורמונליים שמשפיעים על ויסות הטמפרטורה של הגוף.
כדי להתמודד עם גלי החום, מומלץ ללבוש בגדים מבדים נושמים, קלילים ואווריריים, להתרענן במקלחות מצננות ולכוון טמפרטורה נוחה בחלל, במיוחד בשעות הלילה כדי למנוע עד כמה שאפשר את ההזעות הליליות.
השפעות אינטימיות
בתקופת טרום גיל המעבר יכולים להתחולל שינויים שמשפיעים על התפקוד והחשק המיני, כמו יובש בנרתיק שנגרם מירידה ברמות הורמון האסטרוגן ומאובדן הגמישות בנרתיק, זיהומים תכופים יותר בדרכי השתן, רגישות בשדיים וירידה בעוררות המינית.
מה מצב הרוח?
מאוד שכיח בתקופת טרום גיל המעבר לחוות שינויים תכופים במצב הרוח – עצבות שמתחלפת בשמחה ומעבר מהיר בין רגש אחד למשנהו בלי שתהיה לכך סיבה נראית לעין. בו בזמן, ייתכנו גם קשיי ריכוז ובעיות זיכרון.
כדי להתמודד, נסי לתרגל מדיטציה, יוגה או טכניקות רגיעה. קחי הפסקה מהשגרה וצאי לטיול נעים באוויר הפתוח, עשי מקלחת מרעננת, האזיני למוזיקה שתטעין אותך עם אנרגיות ושמרי על תזונה מאוזנת נקייה עד כמה שאפשר ממוצרים מעובדים.
תפקוד גופני ונדודי שינה
השינויים ההורמונליים ואובדן מסת עצם יכולים לפגוע בתפקוד הפיזי ולגרום למצבים שונים, כמו סיכון גבוה יותר לאוסטאופורוזיס, עלייה ברמת הכולסטרול הרע והיחלשות המערכת החיסונית.
כדי לעזור לגוף להתמודד עם כל אלה, רצוי לחזק אותו עם ויטמינים, מינרלים ומרכיבי תזונה חשובים אחרים, ולעסוק בפעילות גופנית כדי לחזק את השרירים, האיזון והגוף בכלל.
לצד כל אלה, יש סיכוי שתרגישי עייפות מוגברת ותסבלי מנדודי שינה או תתקשי להירדם. 
לכן, נסי להירגע כמה שאפשר לפני השינה. אפשר לתרגל טכניקות נשימה, דמיון מודרך, מדיטציה ומיינדפולנס, כבי מסכים כי אור כחול יכול לפגוע באיכות השינה, ואל תצרכי קפאין לפחות 6 שעות לפני השינה כדי למנוע מהגוף להתעורר לפני שהוא אמור להירדם.
תלתן אדום יכול לעזור לך לעבור את תקופת גיל המעבר וטרום גיל המעבר. תוסף התזונה פרומנסיל, שנבדק במחקרים קליניים, הוא טבלייה מרוכזת שמכילה 80 מ"ג איזופלבונים נטו, שמקורם מתמצית פרחי תלתן אדום. לכן, פרומנסיל יכול לעזור להתמודד עם תסמיני גיל המעבר ובמיוחד עם גלי חום.
קופון הנחה - פרומנסיל
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד