חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

איך להתכונן לקראת המנופאוזה


מנופאוזה יכולה להיות תקופה מאתגרת, בייחוד בגלל השינויים ההורמונליים שגורמים למצב רוח ירוד, גלי חום, הזעה לילית שפוגעת באיכות השינה, נשירת שיער ועוד. ריכזנו כמה טיפים שיעזרו לך להתכונן לקראת שינויי גיל המעבר בדרך הטובה ביותר.
* הכירי את התסמינים של גיל המעבר ושימי לב אם את מבחינה בהחמרה
* תזונה מאוזנת, פעילות גופנית וצמצום המתח הנפשי יכולים לעזור לך להקל על תסמיני גיל המעבר
* פרומנסיל, תוסף תזונה על בסיס תלתן אדום, יכול לעזור לך להתמודד עם גלי החום

גיל המעבר, שנקרא גם גיל הבלות ומנופאוזה, הוא תהליך שמתרחש לרוב בגיל 40-50 והוא מתחיל באופן רשמי כשמחזור הווסת מפסיק למשך 12 חודשים רצופים. זוהי תקופה גדושת שינויים בחייה של כל אישה ותנודות חדות במצב הרוח, גלי חום, ירידה בחשק המיני, דופק מהיר, נשירת שיער, עייפות והזעה לילית הם כולם חלק מתסמיני התקופה הזאת.
אבל אף על פי שזהו תהליך טבעי, בכל זאת אפשר ואפילו מומלץ להתכונן לקראתו. כדאי לדעת מראש מהם הסימפטומים הצפויים, לחזק את המערכת החיסונית כדי להקל על הסימפטומים הפיזיים ולהתכונן נפשית לתנודות ההורמונליות.
זיהוי התסמינים
חשוב להבין מול מה את עומדת כדי שתדעי למה לצפות ולא תיבהלי מהתופעות השונות. סימני גיל המעבר מתבטאים בדרך בכלל בגלי חום, שמגיעים בהבזקים עוצמתיים של חום שמתפשט בגוף, שינויים רגשיים שמרגישים כמו רכיבה ברכבת הרים כששמחה מתחלפת במהרה בעצב קודר וחוזר חלילה, יובש בנרתיק וירידה בשחק המיני, רגישות באזור החזה, האטה בקצב חילוף החומרים והפרעות בבלוטות התריס.
שינויים באורח החיים לפני המנופאוזה
השינויים ההורמונליים עלולים לגרום לקשיים בתקופת גיל המעבר וזה כולל קושי לשמור על משקל מאוזן, עייפות כרונית, נשירת שיער, נדודי שינה ומראה עור חסר ברק ועייף. עם זאת, אימוץ של אורח חיים בריא יותר יכול לעזור לך לצמצם את השפעתם של ההורמונים.
נסי לשנות את התזונה שלך כך שהיא תהיה עשירה בסידן, שמקורותיו התזונתיים יכולים להיות מוצרי חלב, סרדינים או ירקות עם עלים כהים. במקביל, הגבילי את צריכת האלכוהול והקפאין, והוסיפי לתזונה שלך פרוביוטיקה, ששומרת על החיידקים הטובים במעיים ובנרתיק.
כמו כן, כדאי לעסוק בפעילות גופנית באופן קבוע ובעצימות סבירה, כדי לחזק את השרירים, להפיג מתחים ולשפר את מצב הרוח ואיכות השינה. אימוני כושר יכולים לעזור לך גם לשמור על העצמות ולמנוע ירידה בצפיפות העצם, אובדן של אסטרוגן שמגן על העצם, ואוסטאופורוזיס.
אם את חווה קשיים רגשיים, נסי לתרגל טכניקות רגיעה כמו דמיון מודרך, טכניקת נשימות, קשיבות, צ'י קונג, יוגה וטאי צ'י.
שינה טובה של לפחות שמונה שעות בלילה היא קריטית לתפקוד תקין ולתגובה חיסונית יעילה, ולכן רצוי לאמץ הרגלי שינה טובים: להימנע מקפאין לפחות שש שעות לפני השינה, לכבות מסכים, לאוורר את החדר, לווסת את הטמפרטורה כך שהיא תהיה לך נעימה וללבוש בגדים עליונים ותחתונים מכותנה, כי בשעות הלילה גובר הסיכוי להזעה לילית ולגלי חום.
ומה עם ההורמונים?
טיפולים הורמונליים יכולים לעזור לווסת מחזור וסת לא סדיר בתחילת גיל המעבר ואת השינויים ההורמונליים בהמשך. עם זאת, קחי בחשבון שלטיפול ההורמנלי יכולות להיות תופעות לוואי לא נעימות. 
מומלץ לנסות להתמודד עם גלי החום ולהזעה הלילית, שנגרמים גם הם מהשינויים ההורמונליים, בדרכים טבעיות. תלתן אדום נחשב לצמח יעיל לא רק לגלי החום, אלא גם לתופעות נפוצות נוספות בשלב זה בחיים. הצמח מכיל איזופלבונים - סוג של פיטואסטרוגן, או אסטרוגן צמחי טבעי - כך שהוא מסוגל לחקות את ההשפעות של אסטרוגן וריכוז גבוה שלו יכול להקל על תסמיני גיל המעבר כמו גלי חום וצפיפות העצם, והוא גם יכול לתרום לבריאות הלב ואפילו להפחית את מידת היובש בעור.
פרומנסיל הוא תוסף תזונה איכותי לגיל המעבר, שמגובה ב-15 שנות מחקר מדעי ומבוסס על תלתן אדום.  פרומנסיל נחקר כתוסף אפקטיבי להפחתת תדירותם של גלי החום.
קופון הנחה - פרומנסיל
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד