חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

גיל המעבר והתמודדות עם מצבים רגשיים


השיח על גיל המעבר עוסק לרוב בהשפעות הפיזיולוגיות השכיחות בגיל המעבר כמו גלי חום, עייפות, הזעה לילית, יובש בנרתיק, דופק מהיר, אבל אלה רק חלק מהסימפטומים הנלווים למנופאוזה שבאה לידי ביטוי גם בשינויים רגשיים. 
שינויים שיכולים להיות תוצר של ירידה משמעותית ברמות האסטרוגן והפרוגסטרון ומתעצמים נוכח התקופה (מגיפה עולמית, חוסר יציבות ואי וודאות) יחד עם שינויים האופייניים לשלב זה בחיים, כמו ילדים שעוזבים את הבית, דאגות להורים מבוגרים ותהליך ההתבגרות באופן כללי. 
יש נשים שמדמות את גיל המעבר לסוג של רכבת הרים, רגע את למטה ורגע את למעלה, ומתארות תחושות של חרדה, חוסר מנוחה, חוסר עניין, עצבנות, תסכול ואפילו התפרצויות זעם שאין להן סיבה של ממש. 
יחד עם ירידה או להפך התגברות התאבון, חוסר אנרגיה ונדודי שינה, תחושות של מצוקה עשויות להחמיר ולהעמיד אותך בסיכון לדיכאון. 
כיצד תתמודדי עם גיל המעבר, לחץ ותחושות לא נעימות ולא רצויות של דימוי עצמי נמוך, חרדה ודכדוך?
קופון הנחה מעודכן - פרומנסיל
שינויים באורח החיים בגיל המעבר לשיפור המצב הנפשי 
לפני הכל, חשוב לשלול בעיות רפואיות שעשויות להשפיע באופן ישיר על המצב הנפשי. כמו למשל, בעיות בבלוטת התריס. 
במידה ולא נמצאו ממצאים שעשויים להיות קשורים לכך או ניתן טיפול רפואי ועדין מורגשת ירידה באנרגיות ובמצב הרוח, חשוב לבצע שינויים בסגנון ואורח החיים שיכולים לסייע לך להרגיש טוב יותר. 
שנת לילה איכותית היא נקודת הזינוק לאיכות חיים גבוהה יותר. הבעיה היא שעם גלי חום ובעיקר הזעה לילית, קשה יותר לישון והירידה בהורמון המלטונין שאחראי על השינה וירידתו הנפוצה בגיל המעבר בהחלט לא מסייעת להשיג המטרה. 
מה עושים? נסי לארגן לעצמך תנאי שינה אופטימליים ונוחים יותר: החלפת מצעים לבד אוורירי ונושם כמו כותנה או פשתן, ויסות הטמפרטורה, מקלחת נעימה לפני שינה, שימוש בתרסיס להרחקת גלי חום. כדאי לשמור על מסגרת סדירה של שעות שינה ואפילו לאמץ מעין טקס שינה מקדים שיחזור על עצמו מדי ערב ויכין אותך לקראת השינה. כדאי להימנע מתנומות צוהריים על מנת להשיג שנת לילה טובה יותר. 
תרגול גופני מתון על בסיס יומי, לא סמוך לשעות השינה, יכול מאוד לסייע באיזון הורמונלי ושיפור מצב הרוח באופן כללי ובמיוחד – בהפחתת רמת הלחץ. 
חפשי את הפעילות בה תרצי להתמיד לאורך זמן בין אם מדובר בהליכה מרעננת על חוף הים, עיסוק חתירה בסאפ, תרגילי אירובי או פילאטיס. 
זכרי שלחץ הוא אויב מושבע בכל גיל ועל אחת כמה וכמה בתקופה מטלטלת הורמונלית כמו גיל המעבר על רקע הקורונה והשינויים בחייך ולכן, כדאי לבדוק מה יכול להרגיע אותך ואם כדאי לשלב פעילות יזומה של מדיטציה, יוגה, מיינדפולנס כולל טכניקות הרפיה כמו טאי צ'י, צ'י קונג, נשימות עמוקות. מחקרים שונים מצביעים על כך שרמה גבוהה של לחץ עשויה להחריף תסמינים פיזיים בגיל המעבר ומכאן החשיבות של שמירה על רוגע לאורך התקופה. 
לתזונה נכונה ומאוזנת השפעה חיובית גם על מצב הרוח ויחד עם פעילות גופנית היא יכולה לסייע בשמירה על המשקל שנעשית מאתגרת יותר בתקופת גיל המעבר ולתרום לדימוי ולביטחון העצמי. כדאי גם להפסיק לעשן, כי נשים בגיל המעבר שמעשנות נמצאות, כך על פי מחקרים, בסיכון גבוה יותר לפתח דיכאון ולהפחית צריכת אלכוהול. 
בנוסף, הקיפי את עצמך באנשים שעושים לך טוב ובדקי אלטרנטיבות לאיזון הורמונלי. שימוש בתוספי תזונה כמו פרומנסיל על בסיס תלתן אדום המדמה פעילות של פיטו אסטרוגן יכול לשמש לך ככלי נוסף בהתמודדות עם תסמינים פיזיים ורגשיים של גיל המעבר
קופון הנחה מעודכן - פרומנסיל
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד