חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

טיפולים אלטרנטיביים להתמודדות עם תסמיני גיל הבלות


הפסקת הווסת מבשרת על עידן חדש בחייה של האישה – גיל הבלות שמעבר לתקופת הפוריות. השינויים ההורמונליים ובעיקר הירידה באסטרוגן משפיעים על המצב הפיזי והנפשי ונשים רבות מדווחות במהלך גיל הבלות על תסמינים מטרידים כמו יובש בנרתיק וירידה חדה בחשק המיני, גלי חום והזעת לילה, שינויים במצב הרוח, האטת חילוף החומרים, נשירת שיער ועוד. 
מהו טיפול הורמונלי חלופי
טיפול הורמונלי חלופי נחשב לשיטה נפוצה לטיפול בתסמינים ונהוג לטפל בו עם כניסת האישה לגיל המעבר. טיפול זה מוצע במגוון וריאציות, מטבליות דרך משחות ועד מדבקות, כולל תכשירים נרתיקיים, כדורי אסטרוגן, מדבקות אסטרוגן. 
חשוב לקחת בחשבון שלטיפול ההורמונלי יכולים להיות גם סיכונים שונים ותופעות לוואי כמו שינויים במצב הרוח, בחילות, דימום מהנרתיק, כאבי שיניים, נפילות בשד ועוד. לכן, יש חשיבות רבה לסוג הטיפול והתאמתו למטופלת, כולל מינון ומשך הטיפול. לא מעט נשים זונחות עם השנים את הטיפול ההורמונלי החלופי מסיבות שונות (טיפול זה בדרך כלל לא מתאים למשל למי שעברה סרטן) ומחפשות טיפולים משלימים להתמודדות עם תסמיני גיל המעבר לפניכן מספר שיטות טיפול וצמחי מרפא שיכולים לסייע לכן לעבור את התקופה בשלום.
קופון הנחה מעודכן - פרומנסיל
צמח שחשוב להכיר
צמח מרפא אפקטיבי לתקופת גיל המעבר הוא תלתן אדום. הצמח מכיל כימיקלים הנקראים פיטו אסטרוגנים הדומים להורמון האסטרוגן ומתנהגים כמוהו בגוף ומכאן ההשפעה החיובית על נשים בשלב זה בחייהן. תלתן אדום נמצא במחקרים כיעיל לתסמינים שונים של גיל המעבר ובמיוחד להקלה על גלי חום, הזעות לילה וכן זיהומים שונים כמו בזיהומים בדרכי הנשימה, בריאות העצם ובריאות הלב. תלתן אדום מכיל 4 סוגי איזו פלבונים לעומת הסויה המכילה רק 2 סוגים. (הכמות היא נטו ללא מולקולת סוכר קשורה כפי שקיים בסויה). הדרך המומלצת לצרוך תלתן אדום היא באמצעות כמוסות כמו של המותג המוביל פרומנסיל. 
למותג טבליות של תמצית צמח תלתן אדום מרוכז במיוחד - טבליה מרוכזת עם 80 מ"ג איזו פלבונים. האיזופלבונים שבתלתן האדום לא מחוברים למולקולת סוכר שצריך לפרק במעיים כמו אצל האיזופלבונים המופקים מסויה ומכאן הספיגה הפשוטה. כמו כן האקטיבציה של הרצפטור לאסטרוגן חזקה יותר בצמח זה. למותג יש גם ספריי להתמודדות עם גלי חום שתמיד שווה לשמור בהישג יד בשלב זה בחיים.
דיקור סיני ושינויים בסגנון החיים בגיל הבלות
אל תתנו לאסוציאציות שמעוררות אצלכן מחטים למנוע מבעדכן לקבל טיפול. דיקור סיני נחשב לאלטרנטיבה טיפולית לתקופת הבלות. במחקר שפורסם בכתב העת המקוון BMJ Open פורסם שדיקור סיני נמצא קשור בהפחתת גלי חום, הזעת יתר, הפרעות שינה, בעיות עור ושיער אצל נשים בגיל המעבר. המשתתפות במחקר דיווחו שלאחר שלושה שבועות בלבד הבחינו בירידה בגלי החום והדיקור לא רק הפחית גלי חום – המשתתפות חוו גם ירידה משמעותית בחומרת ותדירות הזעה לילית ושיפור בתסמינים הרגשיים.
שינויים בסגנון החיים אף הם הכרחיים להתמודדות עם תופעות גיל המעבר ובמיוחד ניהול מתחים, כי לחץ עשוי להחמיר מאוד את התסמינים ופעילות גופנית לשמירה על משקל תקין והעלאת מצב הרוח ושנת לילה טובה יותר. 
מבחינת המלצות תזונתיות, כדאי להפחית את צריכת הסוכר וכן להפחית את צריכת האלכוהול. כפי שנזכר קודם לכן, ניהול הלחץ הוא פקטור חשוב בהצלחה וכדאי לבחון אילו שיטות הרפיה יכולות לסייע בשמירה על רוגע כמו מיינדפולנס, מדיטציה, יוגה וטאי צ'י במיוחד בדגש על נשימות עמוקות ומודעות. שיטות שעוזרות להתמקד בהווה ולתעל את האנרגיות למקומות חיוביים – גישה חיובית היא חלק בלתי נפרד מהכניסה לגיל הבלות. היכנסי עם חיוך ותעלי את המשאבים שלך בשיפור איכות חייך.
קופון הנחה מעודכן - פרומנסיל
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד