חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

התסמינים הפחות מוכרים של גיל המעבר שכדאי להכיר


כל אחת עוברת בדרך אחרת את גיל המעבר. התקופה בה הוסת מפסיקה היא תקופה מאתגרת לנשים רבות. כאשר חלה ירידה באסטרוגן, עולה הסיכוי לתסמינים מטרידים ולא נעימים בכללגלי חום והזעה לילית, נדודי שינה, שינויים חדים במצב הרוח (רגע את בהריי ורגע שני את בדאון). אם תשוחחי עם נשים נוספות שעוברות את גיל המעבר תגלי שאת לא לבד ורבות סובלות כמוך

עם זאת, יש תסמינים שנשים פחות מדברות עליהם מתוך מבוכה או תסמינים שאינם נפוצים כמו אחרים. המאמר הזה ידון בהם בצורה פתוחה, כדי שתדעי שהם חלק מתסמיני גיל המעבר ותוכלי למצוא את הדרך הטובה ביותר להתמודד איתם ולהקל עליהם. 

יובש בנרתיק
אחת התופעות שקשורות בירידה ברמות האסטרוגן, ההורמון הנשי השומר בין היתר על רירית הנרתיק עבה, משומנת וגמישה היא יובש בנרתיק. במהלך גיל המעבר בעקבות הירידה באסטרוגן הנרתיק עשוי להיות פחות אלסטי, הופך דקיק יותר ויבש יותר כך שהמגע עמו הופך לכואב. יובש זה יכול לגרום לכאבים ואי נוחות במהלך קיום יחסי המין.

כיצד ניתן לטפל ביובש בנרתיק? קיימים תכשירים שונים שיכולים להקל על היובש כמו קרם לחות שנועד לשמור על לחות של רקמות הנרתיק או חומרי סיכה לסיכוך בעת קיום יחסי מין, טבליות אסטרוגן ייעודיות ועל פי מחקרים גם פעילות מינית קבועה או גירוי וגינלי יכול לסייע.

חשוב לגייס את התמיכה המקסימלית מהפרטנר ולנסות לא לתת ליובש בנרתיק לפגוע בחשק המיני, שגם הוא עשוי להיפגע בשל היובש וגם בגלל שבגיל המעבר חלה ירידה בחשק המיני. בדקי אילו פעולות יכולות לסייע לך להגביר את החשק המיני וליהנות יותר מיחסים אינטימיים. 

קופון הנחה מעודכן - פרומנסיל

בעיות ברצפת האגן
רצפת האגן המחזיקה את שלפוחית השתן והרחם נחלשת עם השנים במיוחד בעקבות הריונות ולידות. בגיל המעבר רצפת האגן נחלשת ואת עשויה להבחין בקושי רב יותר לשלוט על שלפוחית השתן. מה שקורה בפועל הוא שכאשר השרירים נחלשים הם לא מצליחים להתמודד עם עליית הלחץ המתרחשת ומכאן הרגישות בכל הנוגע למתן שתן. כל אחת חשה זאת בדרך שונהיש מי שזקוקה בדחיפות לשירותים ואחרת שמה לב שהתדירות של הפעמים שהיא צריכה לשירותים עולה.

גורמים המשפיעים על בעיות רצפת האגן הם עלייה במשקל שיכולה להכביד, מחלת הסוכרת ובעיות שונות בשלפוחית השתן. כאן נכנסים לתמונה מתרגילי שרירי רצפת האגן לצורך אימון רצפת האגן. ניתן לפנות לפיזיותרפיסט המתמחה ברצפת האגן לאבחון סיבולת, הרפיה ואימון נכון כמו גם שינויים באורח החיים.

קיימות שיטות שונות לחיזוק רצפת האגן כמו שיטת קיגל או שיטת פאולה ויש לפעמים חשיבות גם לקבלת משוב מידי דרך ביו פידבק לחיזוק. חפשי את השיטה שתעבוד לך בדרך האפקטיבית ביותר להתמודדות עם תסמיני בריחת שתן.

דופק מהיר
זהו אומנם סימפטום פחות נפוץ ואפילו נדיר, אבל עשוי להיות מלחיץ במיוחד כשלא מקשרים אותו לגיל המעבר. דופק מהיר יכול להוביל לאבחנה שגויה, אבל אם אין סיבה לדאגה (כמובן לאחר שבצעת את כל הבדיקות לשלילת בעיה אחרת), אפשר לעבור אותה בשלום. דופק מהיר הוא  תסמין בעקבות חוסר איזון הורמונאלי בגיל המעבר וחשוב מאוד להירגע, לנשום עמוק ולבדוק מה מסייע לך להאט את הדופק או כיצד לנהוג ולפעול במצבים בהם הדופק עולה.

אל תתמודדי לבד עם תסמיני גיל המעבר
כמוסות פרומנסיל מרוכזות במיוחדעם 80 מ"ג איזו-פלבונים  (אסטרוגנים צמחיים) מתמצית פרחי תלתן אדום (Red Clover) שנחקרו במספר מחקרים מדעיים וקליניים כתורמים לגיל המעבר ויכולות לסייע לך. תלתל אדום מכיל רמות גבוהות של פיטו-אסטרוגנים ואיזו-פלבונים ועליו ופרחיו מועשרים במגנזיום, סידן, נחושת, ברזל, זרחן, ויטמין C, B ו-A, ויש לו השפעה חיובית על המערכת ההורמונלית הנשית.

קופון הנחה מעודכן - פרומנסיל

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד