חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מאנטי-אייג׳ינג ועד פגיעות נוירולוגיות – טיפולים בתא לחץ למגוון של מצבים רפואיים

תא לחץ ראשי
כדי שיוכלו לפעול באופן תקין, רקמות הגוף שלנו זקוקות לאספקת חמצן שוטפת אבל כשהן נפגעות, אם עקב התבגרות הגוף, מחלה, טראומה או פעילות ספורטיבית, הן זקוקות לנפחים גדולים יותר של חמצן כדי להתאושש, להתחדש ולהחלים. לכן, טיפול בתא לחץ שבו מוזרם חמצן טהור יכול לעזור במקרים ובמצבים מגוונים – מאנטי-אייג׳ינג דרך התאוששות מפעילות ספורטיבית ועד פגיעות נוירולוגיות, ועוד. 
הטיפול בתא לחץ (שנקרא גם תא היפרברי או HBOT) מבוסס על הזרמת חמצן טהור בלחץ אטמוספרי גבוה עד פי 3 מהלחץ באוויר הרגיל, כך שהריאות יכולות לאסוף יותר חמצן מהנפחים שזמינים מחוץ לתא הלחץ.  
נשימת חמצן טהור בתא הסגור, שדומה קצת לקפסולה או לחללית קטנה, יכולה לעזור להילחם בחיידקים וכך לקדם את הריפוי, לשפר ביצועים קוגניטיביים ופיזיים, ואפילו לתרום למראה העור. בנוסף, עושר החמצן עוזר לעורקים ולנימים להתרחב וכך מאפשר לגוף לנקז פצעים, להגביר את זרימת הדם ואת פעולת תאי הדם הלבנים החיוניים למאבק בזיהומים ובדלקות, ואף לחדש את הנשימה בתאים שנפגעו. 
איך זה עובד
בתחילת דרכם, הטיפולים בתא לחץ היו שיטת טיפול לנפגעי תאונות צלילה אבל במרוצת השנים, התגלו היתרונות הרבים של תאי הלחץ בטיפול במצבים רפואיים שונים. 
הטיפול לא מצריך הכנה מוקדמת ואפשר לשלב בקלות בשגרת החיים. הוא לא פולשני, לא תרופתי ולא כואב, ולפעמים הוא מלווה בחוסר נוחות זמנית כמו לחץ קל באוזניים, ממש כמו שמרגישים בטיסה. 
למען ביטחון המטופלים, אי אפשר להכניס לתא מכשירים אלקטרוניים או מתכתיים, או תכשירי שיער שמבוססים על נפט. 
יש שני סוגים של תאי לחץ – אלה שמיועדים לכמה אנשים והתאים הבודדים, שנועדו ליחידים. ככלל, תא יחידני נחשב לאופציה נוחה יותר שמאפשרת התאמה אישית מקסימלית של הטיפול ומספקת פרטיות. כך או אחרת, חשוב מאוד לוודא שתאי הלחץ פועלים באישור משרד הבריאות.
פרוטוקול הטיפול נקבע על פי הצרכים האישיים של המטופלים ועל ידי צוות רפואי מנוסה ומיומן, והוא כולל את משך הטיפול ומספר הטיפולים הנדרשים כדי להפיק את המקסימום מהתהליך. 
המצבים הרפואיים שבהם הטיפול בתא לחץ הוא אפקטיבי
תא לחץ משני
טיפול בתא לחץ יכול להיות יעיל במיוחד במצבים של חוסר חמצן והיפוקסיה, שהיא נפוצה יותר אצל מעשנים כבדים או אלה שסובלים מנזק ברקמות בעקבות סוכרת. כמו כן, הטיפול אפקטיבי גם להתמודדות עם מצבים של זיהום בעור או פצעים קשי ריפוי, במיוחד כיב ברגל סוכרתית, במצבים של השתלות עור או פגיעות בעקבות קרינה ובמקרים של שריר במצוקה. למה? כי בכל המצבים שצוינו יש פוטנציאל גבוה יותר לזיהומים ועל ידי הזרמת חמצן טהור בלחץ גבוה, אפשר לעצור את התרבות החיידקים, לשפר את תפקוד תאי הדם הלבנים, להפחית נפיחות ודלקתיות, ולשפר את זרימת הדם החיונית להחלמת הרקמות הפגועות. 
בנוסף, יש גם סוגי פציעה נפוצים ומורכבים שטיפולים בתא לחץ יכולים לעזור בתהליך ההחלמה מהם, כמו כוויות תרמיות, שיכולות לגרום לפגיעה מערכתית ולזיהומים. מצבים של פגיעות אורתופדיות ומחלות כרוניות כמו פיברומיאלגיה, כאבי ראש ומיגרנות, יכולים גם הם להשתפר בעקבות טיפול בתא לחץ בזכות היכולת של הטיפול למתן תהליכים דלקתיים. 
לבסוף, העשרת הגוף בחמצן טהור נבדקה במחקרים ונמצא שהיא משפרת מצבים נוירולוגים על ידי כך שהיא מעודדת יצירה של כלי דם חדשים והחלמה של הרקמות הפגועות. 
לשפר ביצועים ולעכב תהליכי הזדקנות
טיפול בתא לחץ הוא רלוונטי לא רק במקרים של פגיעה או טראומה, אלא גם לאלה שרוצים לשפר את הביצועים הקוגניטיביים והפיזיולוגיים שלהם, כמו ספורטאים, אנשי מבוגרים וכדומה. מחקרים אף מצאו שהזרמת חמצן טהור יכולה לעכב את הזדקנות התאים, להאריך טלומרים (שהתקצרותם היא אחד הגורמים להתבגרות העור בפרט והגוף בכלל) ולשפר את תפקוד רקמות המוח וכלי הדם שנפגעו בעקבות ההזדקנות ולעורר תהליכי התחדשות שמוכרים גם בשם אנטי-אייג'ינג
בשנים האחרונות, מחקרים חדשים בוחנים את יעילות הטיפולים בתא לחץ גם במצבים של אין אונות, בעיות שיניים, אנמיה קשה ופציעות טראומטיות. בשלב זה, נראה שטיפולים בתא לחץ תורמים רבות לאיכות החיים ויש להם השפעה ארוכת טווח.
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד