חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

טיפול בכאבי מחזור - דיון

כאבי מחזור הם הבעיה הגניקולוגית הכי נפוצה בקרב נשים. 8 מחקר פרספקטיבי שנעשה לאחרונה על תלמידות במכללות, ומבוסס על יומנים שנכתבו במשך שנה שלמה, מצאו ש - 72% מחוויות המחזור שנרשמו היו כואבות, לרוב ביום הראשון של המחזור. 60% מהנשים דיווחו על לפחות התקף אחד של כאב רציני. 9 כאבי מחזור הם סיבה נפוצה להחסרה ואיכות חיים ירודה של נשים. 2,10  

במחקר מוקדם, 11 כאבי מחזור גרמו ל - 600 מיליון שעות עבודה שאבדו ו 2$ ביליון הפסד יעילות על בסיס שנתי. הבעיה של החסרה מבי"ס או עבודה לא מוערך מספיק. 8 כאבי מחזור בד"כ לא מאובחנים ולא מטופלים כפי הראוי. 8 תרופות אנטי דלקתיות, ללא סטרואידים הם הדרך העיקרית לטיפול, יחד עם גלולות נגד הריון כשצריך. בערך 10% מהנשים הסובלות לא מושפעות מטיפולים אלו. 8 חוסר מודעות יחסי של רופאים לאחוז הגבוה של prevalence וה - morbidity substantial  של כאבי המחסור לרוב מוביל לטיפול לא יעיל של הבעיה הזאת. 8 מאחר ויש מגוון רחב של תרופות ללא מרשם רופא ללא סטרואידים, אנטי דלקתיים, לעיתים קרובות מניחים שנשים מטפלות בסימפטומים שלהן באופן מספק. לצערנו, לרוב לא כך הדבר. 

ההשפעה המשמעותית של כאבי מחזור הוכחה במחקר זה טייק קייר , כאבי מחזור , וסת, עם חלק משמעותי של הנשים משתי הקבוצות שתיארו הגבלות במגוון רחב של פעילויות יומיומיות. אחוז גבוה של נשים במחקר (82%) הביעו התעניינות באפשרות של אלטרנטיבה טבעית להקלת כאבי המחזור. 

רק 26% מהנשים במחקר הזה השיגו הקלה מלאה מכאב עם מגוון רחב של טיפולים של תרפיות עם מרשם או בלי מרשם. הממצא הזה, יחד עם מידע ההחסרה, יתמוך במסקנות ממחקרים אחרים (שהוצגו בתחילת הדיון הזה) שנשים לא מקבלות טיפול מספק לכאבי המחזור שלהן וגורם לממצאים הללו של המחקר הנוכחי יותר מעניין ורלוונטי. 

 

 

 


טייק קייר , כאבי מחזור , וסתדרגה של הקלה בכאב שהושגה. בסה"כ, ל - 70% מהנחקרות בקבוצת המגנט היה לפחות 50% ירידה ברמת הכאב, ול - 47% הייתה ירידה  של יותר מ - 75% בכאב. לסה"כ של 50% מקבוצת הפלצבו הייתה ירידה ברמת הכאב, אבל זה היה פחות מ - 25% ירידה. טייק קייר (מאגנו פולס, בריסטול, אנגליה).  

 

חוסר ההיענות היחסי (50% מתוך 70 נשים שהביעו עניין ראשוני בלקחת חלק בניסוי) היה אחד הסיבות שליקוט מידע הופסק אחרי החודש הראשון. למרות זאת, התוצאות שהושגו היו מספיק משמעותיות לפרסום הניסוי. מחקר גדול יותר שבודק מספר מחזורים מוצע כעת.  

 שתי הקבוצות, המגנט והפלצבו היו מתואמים מבחינת גיל, עוצמת כאב ואורך הזמן שלו, דרגת סימפטומים נלווים, והתייעצו עם רופא או מומחה. שני המכשירים היו זהים במראה והוצמדו באותו האופן (על ידי הכוח המגנטי שלהם) על התחתונים. כך שלא היה לנשים דרך לגלות אם היה להם מכשיר אמיתי או פלצבו. אחת הבעיות שעלו במחקרים אחרים של סמיות כפולה שבהם היה שימוש במגנט היה לכסות את החיבור הברור של המגנטים עם אובייקטים מתלים. 12 לכן החליטו להשתמש במגנט סטטי עם כוח יחסית חלש (140 גאוס) כבקרה השוואתית למכשיר הפעיל (2700 גאוס). ציפו שזה יעניק כיסוי מספק ללא כוח טיפולי יעיל עם זאת, יתכן שחלק מאפקט היעילות שדווח עליו בקבוצת הפלצבו היה למעשה אפקט של המגנט, אפילו בכוח המגנטי הנמוך שלו.  

העקביות עם הממצא של יעילות אפקטיבית עם המגנט היה הכיוון, עם זאת לא הייתה חשיבות סטטיסטית, להורדה צריכת כדורים נגד כאב בקבוצת המגנט (P=0.071). כמה נשים לא השלימו את השאלון או לא ענו על השאלון שנגע לשימוש במשככי כאבים, שהוריד את הכוח הסטטיסטי של ניתוח צריכת משככי הכאבים. הנטייה להורדה בעצבנות (P=0.056) הוא כנראה משני להורדה בכאב בניגוד לאפקט  anxiolotic  ספציפי של השדה המגנטי.  

מגבלה של המחקר זה הגודל הקטן שלו וגם שההשפעות נמדדו רק במהלך מחזור אחד. בשאלון שנעשה לאחרונה 7 של 193 נשים עם כאבי מחזור קשים (שנבחרו באופן שרירותי ממאגר המידע של היצרן) (ממוצע התמדה, 11.6 שנים), שכולם השתמשו באותו מכשיר מגנטי כמו במחקר הזה. המחקר הזה מצא חשיבות סטטיסטית בירידה של כאבי המחזור (P<0.0001) , צריכה של משככי כאבים (P<0.0001) , וירידה של 54% מהימים שהוחסרו ימי עבודה (P<0.0001). מעקב ארוך טווח של אפקט יעילות של המגנט להקלה בכאבי מחזור הוצג על ידי 90% מהנשים שהשתמשו בו מעל שנה ועדיין יש להן הקלה במחזור. יותר מזה, אלו שהשתמשו לאורך זמן, ציינו שאין תופעות לוואי.  

מחקר הכפילות סמויה מספק עדויות ראשוניות לתכונות היעילות של שדה מגנטי סטטי בטיפול בכאבי מחזור קשים. זה דורש ווידוי בסקאלה גדולה יותר, אבל פוטנציאל ההשפעה על מה שנראה ככאבי מחזור שלא מטופלים כהלכה כיום, נראה מלהיב. ממצאים אלו גם מוסיפים להוכחות המתרבות של  מחקרים מבוקרים היטב שמגנט סטטי יכול לשפר יעילות. מחקר עדכני של מגזין הרפואה הבריטי הדגים שצמידים מגנטים הקלו בכאב של אוסטיאופורוזיס של האגן והברך 13 ומאמר ביקורת עדכני של מחקר מבוקרים רנדומאליים של מגנט סטטי להקלה בכאבים גילה ש -73.3% מ - 21 הנבדקות ציינו אפקט יעילות סטטיסטי משמעותי במגוון רחב של סוגים שונים של כאב.

 


 

חזרה לתוכן העניינים

 

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד


GUI: Grid_1.asp
close