חיפושדלג על חיפוש

פרמה גורי בע"מ - עמוד הבית

פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

כאבי מחזור – מה הם סוג כאבי המחזור מהם את סובלת?

כאבי מחזור מופיעים אצל כל אישה בעוצמות שונות, כשישנן נשים שבקושי מתפקדות בימי התסמונת הקדם ויסתית (PMS) בעוד אחרות מרגישות כרגיל למעט עקצוצים או תחושה שהנה זה מגיע.
תקופת תסמונת קדם ויסתית מאופיינת בשלל שינויים הורמונאליים שיוצרים תחושות ומחושים שונים כמו עליות וירידות במצב הרוח, דכדוך ועד היי לא מוסבר המתחלפים ביניהם, קשיי ריכוז, עייפות וכל זה מלווה בתחושות של גוף כבד, כאבי בטן, כאבי גב, כאבי מחזור מסוגים שונים בעוצמות שונות.
כאבי מחזור

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יש נשים שעד ההיריון הראשון סובלות מאוד מכאבי מחזור ולאחר הלידות, כאבי המחזור פוחתים בעוד נשים אחרות מדווחות על תופעה הפוכה, כל אחת וכאבי המחזור שלה.

אצל כל אישה, כאבי המחזור נובעים משינויים הורמונאליים שונים, חלקם כתוצאה מירידה באסטרוגן בגוף ואצל אחרות כתוצאה מאלדוסטרון גבוה בדם (הורמון שגורם לכליות לשמור נתרן ומים בגוף).

אלדוסטרון גבוה
חשוב מאוד לשמור בתקופת המחזור על רוגע נפשי, כיוון שמתח נפשי עלול להגביר את רמת האלדוסטרון בדם, תופעה שגורמת לתחושה של נפיחות ביטנית, אצירת נוזלים שמתבטאת בנפיחות בפנים, גודש בשדיים ותחושת כבדות מעיקה.

ירידה באסטרוגן ועלייה בפרוגסטרון
כאבי מחזור עלולים להיגרם מירידה באסטרוגן לעומת עלייה בפרוגסטרון והתופעות שנלוות לכאבי המחזור עלולות להיות קושי ביכולת לישון ברצף (נדודי שינה וקשיי הירדמות), חרדות, דיכאון, עייפות.

עלייה באסטרוגן וירידה בפרוגסטרון
תופעה נפוצה אצל נשים רבות בעת כאבי מחזור  נובעת משינויים הורמונאליים אלה ומתבטאת במצב נפשי הכולל תופעות של חרדה ומתח, תיאבון בלתי מוסבר וגם כאן, המתח משפיע על הגוף וחשוב מאוד להירגע כדי להפחית את הסיכוי לתחושות לא נעימות בעת המחזור החודשי.

עלייה באסטרוגן, שינויים במגנזיום
עוד שינוי הורמונאלי נפוץ יחסית בעת תקופת המחזור החודשי אצל נשים רבות נובע מרמות גבוהות של אסטרוגן וירידה במגנזיום כשחוסר היציבות ברמות הסוכר בדם עלולים להוביל לכאבי ראש, תיאבון מוגבר, עייפות בלתי מוסברת, חוסר שקט.
 
שינויים הורמונאליים ניתן לאזן על ידי תזונה נכונה, הפחתת אוכל מטוגן, פחמימות פשוטות, קפאין והגברת מאכלים מהצומח, קטניות ודגנים מלאים.

הסוף לכאבי מחזור! עם האביזר המהפכני Take Care

מסייע לכאבי מחזור ועצבנות במהלך המחזור

מסייע לתסמינים קדם ווסתיים PMS

טייק קר כאבי מחזור

טייק קר כאבי מחזור

טייק קר כאבי מחזור

צור קשרדלג על צור קשר

צור קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד


GUI: Grid_1.asp
close